Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

W naszej parafii dzisiaj dzień Odpustu. Suma odpustowa o godz. 12,15. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do uczestniczenia dzisiaj we Mszy św. i do przyjęcia daru odpustu zupełnego. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15.00.

1. Jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. To patron naszej parafii a więc również Odpust. Msze św. o godz. 6.30; 12.00 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 12.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Mszę św. o godz. 12.00 odprawi ks. Bartosz Švӑbik, który jako diakon był w naszej parafii na praktykach.

2. Od wczoraj przeżywamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu po procesji do godz. 17.00. Jutro po Mszy św. o godz. 6.30 do godz. 12.00. Zapraszamy na osobistą adorację.

3. Jutro nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. O poprowadzenie różańca prosimy Legion Maryi.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 7.00; 8.30; 9.45 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.45 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Jana Pawła II, Ostrowiecka i Warszawska. Prosimy o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do różańca i funkcji dzwonników.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17.30.

6. W piątek i sobotę (17 i 18 czerwca) w Woli Gułowskiej Jerycho Młodych. Jest wyjazd dla młodzieży. Zgłoszenia do ks. Arkadiusza.

7. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

8. W sobotę, 18 czerwca, w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, doroczne spotkanie Legionu Maryi (ACIES). Początek o godz. 9.00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 10 lipca, na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 10 lipca o godz. 2.00 w nocy (informacje na tablicy ogłoszeń).

10. Wydatki na remont:
– prace stolarskie – 15 000 zł.
– wywóz śmieci z cmentarza – 3630 zł.


Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.