W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwanej Roratami. W naszym kościele będą odprawiane codziennie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast Roraty z udziałem dzieci i młodzieży w środę o godz. 18.00 i sobotę o godz. 7.00. Dzieci będą otrzymywały pamiątki adwentowe. Zachęcamy, aby na roraty przynosić lampiony.

1. Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym rozpoczyna w naszej parafii praktykę pastoralną alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej Michał Warakomski. Serdecznie witamy i życzymy owocnego pobytu w naszej wspólnocie oraz bogatych doświadczeń duszpasterskich.

2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas I i rodziców, po Eucharystii spotkanie.

3. Dzisiaj z racji I Niedzieli Miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00.

4. Jutro różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.15.

5. W środę, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i pierwsze Roraty.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 18.00. Wspólnoty parafialne i wszystkich naszych parafian zapraszamy na adorację.

7. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy Legion Maryi( czynnych i wspomagających). Msza św. będzie sprawowana w 23 r. powstania Legionu w naszej parafii. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00 w Godzinie Łaski dla świata.

8. Również w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Róże Różańcowe Rodziców za Dzieci, które powstały przy naszej parafii. Ta Uroczystość to patronalne święto Róż Różańcowych. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną złożoną do puszki.

10. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III. Odbędzie się poświęcenie i rozdanie cudownych medalików. Każde dziecko otrzyma medalik a jeśli ma swój medalik to prosimy przynieść do poświęcenia.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli pana organistę z opłatkiem. Porządek w tym tygodniu jest następujący: os. Bulwary bl. nr 10 i 11, ulice: Kościuszki z blokami, Ostrowiecka z blokami, Konstytucji 3 Maja z blokami, Bohaterów z bl. nr 10, Dąbrowskiego, Rynek, Plac Wolności, Truskawkowa i Czereśniowa

12. Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za pomoc przy rozprowadzaniu świec dziękujemy Szkolnym Kołom Caritas z I LO w Radzyniu Podl. i Szkoły Podst. im. Świętego Jana Pawła II w Białce.

13. Zachęcamy do podjęcia adwentowych wezwań. Wezwanie na Pierwszy tydzień adwentu: „ Zastanów się za co jesteś wdzięczny Panu Bogu i ludziom w kończącym się roku 2023. Wyraź wdzięczność przez modlitwę osobistą lub udział we Mszy św., jak również dobre słowo, rozmowę, choćby telefoniczną, z osobą której coś zawdzięczasz” (plakat na facebooku parafialnym).

14. Rekolekcje w naszej parafii za dwa tygodnie.