Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym rozpoczyna w naszej parafii praktykę pastoralną alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej diakon Arkadiusz Chromiec, pochodzący z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kornicy. Serdecznie witamy i życzymy owocnego pobytu w naszej wspólnocie i bogatych doświadczeń duszpasterskich.

1.Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. ku czci NMP zwanej Roratami. W naszym kościele będą odprawiane codziennie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast Roraty z udziałem dzieci i młodzieży będą celebrowane w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. Dzieci będą otrzymywały pamiątki adwentowe. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić lampiony. Prosimy, aby zabezpieczyć je przed woskiem.

2. W środę zakończenie modlitwy wypominkowej za zmarłych. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę już na godz. 17.15.

3. W tym tygodniu przypada:
– Pierwszy Czwartek Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 (tym czasie spowiedź). Msza św. o godz. 18.00 odprawiana za zmarłych polecanych w wypominkach.
– Pierwszy Piątek Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 (w tym czasie spowiedź)
– Pierwsza Sobota Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 (rozważanie tajemnicy różańcowej i różaniec)
– Pierwsza Niedziela Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00
Prosimy, aby spowiadać się w tygodniu, ponieważ w piątek będzie mniej księży z racji rekolekcji.

4. Za tydzień będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na ten cel.

5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będzie św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli pana organistę z opłatkiem. Porządek w tym tygodniu jest następujący: os. Bulwary bloki nr 9, 10 i 11; ulice: Kościuszki z blokami, Konstytucji 3 Maja z blokami, Bohaterów, Czereśniowa, Truskawkowa, Dąbrowskiego, Rynek, Plac Wolności, Ogrodowa i 11 Listopada. Przypominamy, że opłatek można otrzymać w zakrystii i kancelarii.

7. Wspólnocie Domowego Kościoła dziękujemy za przygotowanie wieńca adwentowego.

8. Dzisiaj po każdej Mszy św. Legion Maryi rozdaje cudowne medaliki.

9. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. są rozprowadzane świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można będzie nabyć Kalendarz Adwentowy.

10. Wydatki na prace remontowe to 32 800 zł.

11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

12. Informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie.


Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.