Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka w ramach Światowego Dnia Młodzieży, ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 kolejny Wieczór Chwały.
2. Różaniec wypominkowy w tym tygodniu, każdego dnia o godz. 17.30. W poniedziałek (21 listopada): ul. Parkowa, Krysińskiego, Truskawkowa, Czereśniowa, Lendzinek I i II, Pomiarowa, Ogrodowa, Chomiczewskiego. W pozostałe dni tygodnia spoza parafii (nazwy miejscowości i ulica na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej).
3. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom, scholom: młodzieżowej, dziecięcej, pielgrzymkowej, oazowej składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 zamówioną przez chór parafialny.
4. W środę, 23 listopada, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo „Strażnicy Kościoła”.
5. W piątek, 25 listopada, modlimy się za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. Ze względu na wypominki, dziesiątek różańca będzie odmówiony po Mszy św.
6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Grupy Młodzieżowej.
7. W sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00, poświęcimy wieniec adwentowy, który będzie w kościele i przyniesione wieńce domowe. Zachęcamy, aby przygotować do poświęcenia takie wieńce.
8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Roraty w naszym kościele będą codziennie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast w środę o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00 (z udziałem dzieci).
9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych i rodziców. Po Eucharystii druga katecheza w ramach przygotowania do I Komunii św.
10. Dzień 27 listopada to rocznica objawienia Cudownego Medalika. W tym dniu Legion Maryi po każdej Mszy św. będzie (bezpłatnie) rozdawał Cudowne Medaliki.
11. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu pan organista odwiedzi: os. Bulwary, bloki od 1 do 8 włącznie, ulice: Parkowa, Zamkowa, Krysińskiego, Jana Pawła II, Powstańców Styczniowych, Partyzantów, Pocztowa, Spokojna, Armii Krajowej razem z nowym blokiem, Traugutta, Gwardii, Witosa.
12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 3 grudnia 2022 r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
13. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy szczególnie o dokładne domykanie głównych drzwi. Zamierzamy w tygodniu, w ciągu dnia, otwierać boczne drzwi od ul. Ostrowieckiej (będą informacje na drzwiach).
14. Od przyszłego tygodnia będą rozprowadzane świece na stół wigilijny.
15. Wydatki na remont kościoła w tym tygodniu to 53 000 zł.
W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 22 listopada — Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
– czwartek, 24 listopada — Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.
Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.