Dziś taca na działalność diecezjalnego Caritas, a ofiarami do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym wspomagamy Ukrainę!

1.W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Msza Św.

2. W czwartek 17 listopada po Mszy świętej wieczorowej spotkanie osób, które rozpoczęły 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi, bądź odnowienia aktu. Nastąpi podsumowanie pierwszego etapu przygotowania zatytułowanego: Pozbycie się ducha tego świata. Zapraszamy. Szczegółowych informacji udziela ks. Michał

3. W piątek od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja…

4. W najbliższy piątek z racji Światowego Dnia Młodych w wymiarze diecezjalnym – naszym rejonie spotkanie w kościele Św. Trójcy w Radzyniu. Początek o godz. 17.30 – Zapraszamy młodzież z naszej parafii. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na facebooku i stronie internetowej parafii…

5.  Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za tydzień (20 listopada):

– Spotkanie z rodzicami uczniów klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10.30
w dolnym kościele.

– Będziemy gościć s. Danielę, posługującą na Wschodzie (o ile uda się jej dotrzeć do Polski z Rosji) – kwestując przed kościołem, będzie nas prosić o wsparcie trudnej i ważnej działalności ewangelizacyjnej i charytatywnej sióstr Boromeuszek w Rosji!

– Z okazji wspomnienia św. Cecylii (22.10) – patronki śpiewu i muzyki kościelnej – nasz sanktuaryjny chór Canticum novum i Pan Karol Miłosz – organista, zapraszają na koncert wokalno – instrumentalny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 18.00; Usłyszymy utwory zaprezentowane przez chór, jak również preludia wykonane na naszych odnowionych organach (po koncercie możliwość wsparcia finansowego dalszego rozwoju naszego Chóru!);

6. Pan Organista odwiedza rodziny przynosząc poświęcone opłatki. Przed południem odwiedza rodziny w wioskach – w tym tygodniu Niewęgłosz i Lichty, a od godz. 16,00 w Radzyniu

poniedziałek – Chomiczewskiego i Nadrzeczna,

wtorek – Korczaka,

środa – Koszary,

czwartek – Nadleśnictwo,

piątek – Przesmyckiego.

– Przypominamy, że tylko nasz organista p. Karol Miłosz (zob. w naszych parafialnych mediach internetowych!) został upoważniony do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Przyjęcie organisty z opłatkiem, to wyraz naszej wiary, przynależności do parafii oraz wdzięczność za pełnioną przez niego posługę na rzecz naszej wspólnoty.