Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. W tym roku pragniemy zatrzymać się nad sytuacją chrześcijan na Ukrainie, którzy cierpią z powodu wojny.

Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą i w miarę naszych możliwości wspieramy ofiarami.

1. Dziękujemy też Parafialnemu Zespołowi Caritas za codzienną posługę na rzecz potrzebujących.

2. W miniony poniedziałek gościliśmy w naszej parafii Ks. Bp Kazimierza Gurdę, Pasterza naszej diecezji. Ks. Biskup podziękował parafii i wszystkim, którzy przyczynili się do odnowy naszej świątyni. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej i facebooku.

3. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych. W tym tygodniu następujący porządek:
– poniedziałek (14 listopada) godz. 17.30 – Os. Bulwary – bloki nr 9,10,11 oraz bez numeru
– wtorek (15 listopada) godz. 17.30 – ul. Warszawska
– środa (16 listopada) godz. 17.30 – ul. Ostrowiecka
– czwartek (17 listopada) godz. 17.30 – ul. Kościuszki
– piątek (18 listopada) godz. 17.00: ulice – Międzyrzecka, Powstańców Styczniowych, Spokojna, Gwardii, Traugutta, Witosa
– sobota (19 listopada) godz. 17.30: ulice – Bohaterów, Konstytucji 3 Maja, Jana Pawła II, Rynek, Plac Wolności, Pocztowa, Dąbrowskiego, Armii Krajowej

4. W najbliższy piątek (18 listopada) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

5. Również w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Zapraszamy młodych do naszego kościoła. Porządek:
– godz. 17.40 zawiązanie wspólnoty
– godz. 18.00 Msza św. z konferencją
– godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
– godz. 20.00 Agapa
Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i starszą, Ruch Światło-Życie. Prosimy rodziców o pomoc.

6. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Przez cały dzień będziemy też modlić się za młodych. W czasie Mszy św. o godz. 9.45 odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

7. Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas siódmych i rodziców. Po Eucharystii spotkanie.

8. Również za tydzień w niedzielę (20.11.2022) o godz. 18.00 odbędzie się kolejny Wieczór Chwały. W programie modlitwa do Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja, podczas której specjalnie zaproszony gość odpowie na pytanie – jak przeżywać żałobę?

9. W przyszłą niedzielę w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Początek o godz. 15.00.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu: Płudy, Brzostówiec, Radowiec, ulice: Brzostówiecka, Pomiarowa, Lendzinek I i II, Płudzińska, Międzyrzecka, Nadwitnie. Kogo pan organista nie zastanie w domu, prosimy zgłaszać się do zakrystii i kancelarii.

11 Wydatki związane z remontem kościoła – 10 000 zł. Wywóz śmieci z cmentarza parafialnego za październik – 15 914 zł.

12. Za zmarłych kapłanów i polecanych w wypominkach: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


W tym tygodniu patronują nam:

  • czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
  • piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.