Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 15.00.

1. Jutro (7 listopada) gościć będziemy w naszej parafii Ks. Bp Kazimierza Gurdę. Obecność Pasterza naszej diecezji związana jest z uroczystym podsumowaniem prac remontowych w naszym kościele i podziękowaniem parafianom, wykonawcom, urzędom i wszystkim, którzy pomogli nam wykonać zaplanowane dzieło. Zapraszamy wszystkich parafian, którzy mogą przyjść na godz. 10.00. O wykonanej pracy powie pani konserwator Zofia Kamińska, a ks. Proboszcz wyrazi słowa wdzięczności. O godz. 10.30 Ks. Biskup odprawi Mszę św. dziękczynną za dzieło odnowienia naszej zabytkowej świątyni. Mamy za co podziękować Panu Bogu i ludziom. Zapraszamy.

2. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. Porządek modlitwy wspominkowej umieszczony jest na stronie internetowej: http://www.radzyn-trojca.siedlce.opoka.org.pl/2022/11/05/porzadek-modlitwy-wypominkowej-za-zmarlych/

3. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o wolność. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Polski i o pokój na całym świecie. Po Mszy św. przemarsz na Plac Wolności i dalsza część Uroczystości. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

4. Ze względu na Święto Narodowe w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane za tydzień na tacę są przeznaczone na Kościół prześladowany i Caritas naszej diecezji.

6. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Te pobłogosławione opłatki pan organista od jutra (7 listopada) będzie roznosił do naszych domów i mieszkań. W tym tygodniu będzie to Siedlanów, Białka i Bedlno Radzyńskie. Bardzo prosimy o serdeczne przyjęcie pana organisty. Bardzo prosimy, aby wszystkie rodziny naszej parafii przyjęły poświęcony opłatek od pana Tomasza. Jest to wyrazem jedności wspólnoty parafialnej. Jeśli kogoś pan nie zastanie w domu to zawsze można wziąć opłatek w zakrystii lub kancelarii. Informujemy jednocześnie, że w naszej parafii opłatki roznosi tylko pan organista, nikt w więcej.

7. Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas ósmych i rodziców. Po Eucharystii spotkanie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.
Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.