Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie po Mszy św. o 18,00 procesja eucharystyczna wokół świątyni. Zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18,00 wraz z poświęceniem kwiatów i ziół i błogosławieństwem dzieci.

1.We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Artur wraz z kolegami będzie dziękował Bogu za 13 lat kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej N. Pomocy i Msza św.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalny dzień Rodzin Serca Pana Jezusa oraz tych, co odprawiają I piątki miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15,00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w porządku powszednim. Po nabożeństwie czerwcowym zapraszam na spotkanie Bractwo „Strażnicy Kościoła” i Apostolat „Złota Róża”.

4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Zakończenie Roku Rodziny w skali Diecezji nastąpi za tydzień w bazylice parczewskiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa o godz. 10,30. Potem inne wydarzenia. Zachęcamy do wyjazdu. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.

6. Państwowa Straż Pożarna w Radzyniu Podlaskim przeprowadzając kontrolę w kościele wydała nakaz budowy hydrantów. W uzasadnieniu podano obowiązujący przepis i bezpieczeństwo przebywających w kościele.

7. Starosta powiatu Radzyń Podlaski i Burmistrz Miasta organizują tak zwaną Białą Niedzielę. W budynku I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Partyzantów w niedzielę

(26 czerwca) będą pełnili dyżur i bezpłatnie udzielali porad lekarze z I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Pełną informację znajdziemy na plakacie w gablocie.

8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Po mszy św. o 18,00 błogosławieństwo tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

9. Doroczny Odpust Parafialny przeżywany 27 czerwca, poprzedzi rozpoczęte w sobotę 40-sto godzinne nabożeństwo. Będziemy wypraszać potrzebne łaski tym, którzy do Sanktuarium przychodzą z wiarą i nadzieją zawierzając swoje intencje. Przygotowanie i Odpust poprowadzi ojciec Marek Kotyński – Redemptorysta. Już teraz prosimy o modlitwy w intencji dobrze przeżytego odpustu. Program jest podany na stronie internetowej i w gablocie.

10. Z dniem 30 czerwca Ksiądz Mateusz Gomółka kończy u nas pracę. Ksiądz Biskup od 1 lipca kieruje Księdza Mateusza do innej parafii i nowych zadań. Dziękuję za wszelkie dobro, za głoszone słowo, sprawowane sakramenty, opiekę nad grupami modlitewnymi i modlitwę, za dzieło uświęcania. Dziękując Panu Bogu za Jego pracę, przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy powierzam dalsze posługiwanie w Kościele Chrystusowym. Z dniem 1 lipca do pracy w naszej parafii Ksiądz Biskup kieruje nowego księdza wikariusza.

11. W dniach 28 czerwca – 2 lipca w godz. 9.00 – 16.00 odbywał się będzie „Zakątek Maryi” – wakacje z Bogiem. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci klas I-VIII zamieszkałe na terenie naszej parafii. Karty zgłoszeń dostępne są w zakrystii. Deklaracje składamy najpóźniej do piątku włącznie, do rąk ks. Michała lub ks. Artura. Koszt uczestnictwa to 250 zł. W programie m.in. modlitwa, wycieczki, spektakl i warsztaty teatralne, pokazy naukowe, gry i zabawy edukacyjne i wiele innych. Zapewniamy opiekę, 2 posiłki dziennie oraz napoje. Ilość miejsc ograniczona.