Decyzją Ks. Bp. Kazimierza Gurdy, Ks. Arkadiusz Markowski z dniem 30 czerwca jest zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i z dniem 1 lipca mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Arkadiuszowi za 5 lat pracy w naszej parafii. Dziękujemy za codzienną posługę kapłańską i troskę o powierzone wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii. Zapraszamy naszych parafian w środę, 28 czerwca, na Mszę św. o godz. 18.00. Modlitwą i dobrym słowem podziękujemy Ks. Arkadiuszowi za posługę duszpasterską w naszej parafii.

1. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

2. Ks. Markowi Weresie dziękujemy za obecność w naszej parafii, modlitwę i wygłoszone słowo Boże. Życzymy Ks. Markowi i wszystkim pracownikom naszego Radia darów Ducha Świętego w dziele ewangelizacji.

3. We wtorek różaniec w intencji Misji o godz. 17.15.

4. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i adoracja. W tym czasie będzie spowiedź.

6. W najbliższą niedzielę w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego. Zachęcamy do udziału.

7. Najbliższa niedziele jest pierwszą w miesiącu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 16.00.

8. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace gospodarcze.

9. Bóg zapłać rodzicom ministrantów i lektorów za pomoc w wyjeździe na „Koczowisko”. A służbie liturgicznej za udział i wywalczone miejsca.

10. Od przyszłej niedzieli, 2 lipca, będzie obowiązywał wakacyjny grafik Mszy św.:
– w niedziele: godz. 7.00; 8.30; 9.45; 11.00 i 17.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.15 i 15.00)
– w zwykłe dni: godz. 6.30 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00)
– w kaplicy w Siedlanowie w niedziele o godz. 8.00

11. W miniony wtorek, 20 czerwca, Ks. Jakub Wyrozębski obronił doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Bardzo serdecznie gratulujemy. Jednocześnie Ks. Jakub kończy studia i wraca do Siedlec, do nowych zadań wyznaczonych przez Ks. Biskupa. Bardzo byśmy pragnęli, aby nie przeszkodziły one przyjeżdżać do nas dalej. Ks. Jakubowi również dziękujemy za dotychczasową pomoc duszpasterską przez ostatnie 4 lata. Wszystkich, którzy pragnął podziękować Ks. Jakubowi również zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.00.

12. Wszystkim nauczycielom, pracownikom naszych Szkół, dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionych i szczęśliwych wakacji. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).