Różaniec październikowy z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych jest odmawiany od poniedziałku do piątku o godz. 17,30. Potem jest Msza św. W sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

1. W środę o 17,00 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św.
2. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15,00.
3. W sobotę po Mszy św. o godz. 18,00 kolejne spotkanie Bractwa Strażnicy Kościoła.
4. Najbliższa niedziela w naszej parafii ma wyjątkowe znaczenie. W dniu 24 października 28 lat temu biskup dokonał konsekracji naszego kościoła. W Archiwum Parafialnym znajdujemy dokument następującej treści: Na chwałę Pana Boga Wszechmogącego, w Trójcy Świętej Jedynego, ku czci Matki Najświętszej orasz dla dobra duchowego wiernych, dokonałem w dniu 24 października 1993 roku, spełniając prośbę Księdza Kanonika Henryka Hołoweńko, oraz Parafian, konsekracji świątyni parafialnej pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Podpisał: Jan Mazur, Biskup Siedlecki.
Tego dnia w dowolnym czasie za pobożne nawiedzenie kościoła można uzyskać odpust zupełny. Kodeks Prawa kanonicznego w kan. 992 podaje następująca definicję odpustu: Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, odpuszczone już, co do winy. Otrzymuje je wierny, odpowiednio przygotowany i po wypełnieniu określonych warunków, przez działanie Kościoła, który jako sługa odkupienia autorytatywnie rozporządza i dysponuje skarbcem zadośćuczynień Chrystusa i świętych.
5. W niedzielę o godz. 12,15 przez orędownictwo św. Jana Pawła II ofiarujemy Mszę św. za Dyrekcję i społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim.
6. Porządek odprawianych Mszy świętych na radzyńskich cmentarzach
Cmentarz komunalny
31 października (ostatnia niedziela miesiąca) godzina 12,00 (dla tych, którzy nie mogą być na Wszystkich Świętych lub Dzień zaduszny)
1 listopada (Wszystkich Świętych) godz. 10,30 i 16,00.
2 listopada ( Dzień Zaduszny) godz. 10,30 i 16,00
Cmentarz parafialny
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: godz. 9,00; 12,00; 17,00.
Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach i ołtarzach bocznych.
Stan łaski uświęcającej jest bardzo potrzebny do właściwego i owocnego przeżywania Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy by spowiedzi nie odkładać na 1 listopada. Spowiadamy codziennie rano od godz. 6,30 do 7,30 i podczas Mszy św. wieczorowej.
Przez osiem dni po Wszystkich Świętych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust
i ofiarować za duszę zmarłej osoby. Porządek czytania kartek jest podany w zestawie wypominkowym.
7. Czcicielom Matki Najświętszej pragniemy w najbliższym czasie zaproponować doświadczenie wzrostu w pobożności maryjnej. Święty Ludwik Maria de Montfort, propagował ideę powierzenia się Jezusowi przez Maryję. Przygotował też 33-dniowy program duchowego przygotowania do Aktu Ofiarowania się Panu Jezusowi przez Maryję oraz treść samego Aktu. Taki Akt uczyniło wielu świętych. My również jesteśmy do tego zaproszeni. Akt Zawierzenia nastąpi 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 25 października po Mszy św. wieczorowej. Dokładne informacje podamy za tydzień.
8.  Zbiórka z minionej niedzieli na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 7465zł. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać. Młodzieży dziękujemy za przeprowadzoną akcję.
9. Ponad dwoma laty u Dawida Śliwińskiego, 29-letniego mieszkańca Woli Chomejowej, w parafii Ulan, zdiagnozowano nowotwór układu chłonnego. Jedynym ratunkiem dla niego jest bardzo kosztowna – wynosząca ponad 1,5 miliona złotych – terapia W Stanach Zjednoczonych i w Polsce w Gliwicach. Biskup zezwala na zbiórką przy kościele i przekazanie ofiar do Caritas Diecezji Siedleckiej. Za tydzień zbiórka do puszek po każdej Mszy św.
10. Od jutra rozpoczynają się prace związane z remontem, konserwacją i strojeniem organów.
Prace potrwają przynajmniej do końca listopada.
11. Spotkanie z dziećmi klas I w czwartek o godz. 16.45 w górnym kościele.
Spotkanie z rodzicami uczniów klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.