Ci, którzy nie pozwolili oddać „Pomarańczowym” celnego strzału kontra chyba najbardziej sympatyczna (i waleczna) drużyna turnieju. W drugim meczu dnia, podbudowana zwycięstwem nad Niemcami – Anglia powalczy o półfinał z

1/4

18.00 Czechy – Dania

Łukasz Majchrzyk: 0-2.Dania jest w gazie. Dania jest zjednoczona mimo, a może właśnie dzięki kontuzji Eriksena. Ma w dodatku świetnych piłkarzy. Każdy, inny wynik niż jej zwycięstwo będzie niespodzianką. Typuję 2:0 po twardym, ciężkim meczu.

Michał Musiatowicz: 1-2.

Duńczycy stylem absolutnie mnie rozwalili. O ile wynik meczu Czechy-Holandia był nieco wynikiem czerwonej kartki Oranje, o tyle wynik spotkania Dania-Walia przypadkiem nie był. Czechy są na fali, ale jednak końcowe zwycięstwo należeć będzie się Duńczykom. Świetna drużyna.

Aż miło popatrzeć że bez lidera jakim naturalnie był Eriksen – radzą sobie tak świetnie. Niechaj w jego imię walczą dalej – facet ma naprawdę cudownych kolegów w reprezentacji – zachowanie Kjaera to klasa sama dla siebie. Niech idą do samego końca. Forza Dania! Podnieśli się po swojej małej tragedii i rosną z każdym meczem. Piękna, naprawdę piękna historia!

21.00 Ukraina – Anglia

Przemysław Kośmider: 2-1

Łukasz Majchrzyk: 1-3. Obie drużyny żywią się teraz entuzjazmem. Anglicy pokonali Niemców, a Ukraińcy zanotowali jeden z największych sukcesów w historii. Na tym etapie turnieju, gdzie zmęczenie narasta, liczyć się będą przede wszystkim umiejętności, a tych więcej mają piłkarze angielscy. Dość powiedzieć, że selekcjoner Gareth Southgate może sobie pozwolić na trzymanie na ławce rezerwowych Jacka Grealisha. Poza tym, Anglicy biegali w czasie Euro 2020 o 30 minut krócej niż Ukraińcy (dogrywka ze Szwecją). Reprezentacja Anglii wygra 3:1.