Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

1. W miniony czwartek (17 czerwca) Ks. Bp Grzegorz Suchodolski udzielił Sakramentu Bierzmowania 72 uczniom klas ósmych. Dziękujemy młodzieży za świadectwo wiary wyrażone przez wolę przyjęcia i przygotowanie do Bierzmowania. Zachęcamy do trwania w wierze i zaangażowania się w życie naszej parafii. Dziękujemy też rodzicom za pomoc w przygotowaniu młodzieży do Bierzmowania i za dar ołtarza (ofiara 5800 zł.). Przeznaczamy na remont kościoła. Prosimy rodziców, byście byli przy swoich dzieciach i umacniali ich w wierze. Dziękujemy ks. Arkadiuszowi, który był odpowiedzialny za przygotowanie oraz ks. Wojciechowi, katechetom i pracownikom parafialnym za pomoc w przygotowaniu młodzieży do Bierzmowania.

Dziękujemy też tej młodzieży, która w piątek była w Pratulinie na Diecezjalnym Spotkaniu Młodych „Jerycho Młodych”.

2. Dziś o godz. 15.00 procesja poświęcenia pól w Płudach.

3. W środę, 23 czerwca, Nowenna przed 25 rocznicą Beatyfikacji Męczenników z Pratulina. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 Bractwo Strażnicy Kościoła. Jest to także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców z naszej parafii, by wzorem św. Józefa i Męczenników z Pratulina, odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek 24 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Ruch Światło-Życie, lektorów, ministrantów, kandydatów, scholę dziecięcą i chętne osoby do scholi, bielanki, dzieci komunijne, które chcą włączyć się w życie naszej parafii. Po Mszy św., przy kościele będzie spotkanie integracyjne( grill, wata, popcorn).

5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, katechetów, pedagogów, pracowników szkół, za pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Kto nie będzie mógł uczestniczyć w tej Mszy św. zapraszamy na godz. 18.00 lub na chwilę osobistej adoracji w ciągu dnia.

6. W piątek (25 czerwca) o godz. 17.15 różaniec w intencji dzieci nienarodzonych duchowo adoptowanych.

7. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.45 będziemy modlić się w intencji pana organisty z racji imienin.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 procesja poświęcenia pól w Białce i Bedlnie Radzyńskim. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 15. 00 spotkanie dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bardzo serdecznie zapraszamy.

10. Informujemy, że tradycyjnie na czas wakacji zmieniają się godziny odprawiania Mszy św. W zwykłe dni Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00), a w niedziele i święta nakazane o godz. 7.00; 8.30; 9.45;12.15 i 17.00 (nie ma Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00). Wakacyjny grafik będzie obowiązywał w zwykłe dni od 28 czerwca a w niedziele od 4 lipca.

11. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw, które odbędą się od 20 do 22 sierpnia 2021 r. w domu rekolekcyjnym w Siedlanowie. Rekolekcje będą prowadzone przez ks. Jakuba Wyrozębskiego, informacje i zapisy u niego lub na stronie internetowej domu rekolekcyjnego. Jest możliwość dojazdu, bez noclegu.

W tym tygodniu patronuje nam:

w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.