Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młode pokolenie naszych Parafian, którzy tym darem zostali umocnieni w tym roku.

1. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na IX Diecezjalna Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina.

2. W dniu wczorajszym 88 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomogło im wzrastać w wierze. Zapraszamy teraz na Biały Tydzień. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza (10 złotych ornatów). Za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej dziękujemy ks. Grzegorzowi, katechetom (szczególnie panu Piotrowi Skowronowi), rodzicom, panom organiście i kościelnemu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to przygotowanie.

3. Dzisiaj poświęcenie pół w Białce i Bedlnie Radzyńskim o godz. 14.30. Po procesji będzie sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców. Serdecznie zapraszamy.

4. Jutro, w poniedziałek, 20 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00.

5. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. Msze Święte jak w zwykłe dni.

6. Każdego 23 dnia miesiąca spotyka się wspólnota Bractwo „Strażnicy Kościoła”. W tym miesiącu jest pielgrzymka do Pratulina.

7. W piątek przypada 10 rocznica ingresu Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy do Katedry Siedleckiej. Pamiętajmy w modlitwie.

8. W sobotę, 25 dnia miesiąca, modlimy się za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. Uczynimy to w czasie nabożeństwa majowego. Wszystkich zatroskanych o życie zapraszamy w sobotę na godz. 17.30.

9. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Dla naszej parafii jest to doroczny odpust. Główna Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.15. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. dr Mariusz Świder, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy, aby w procesji były niesione wszystkie znaki religijne. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci klas trzecich i czwartych oraz młodsze. Ze względu na odpust nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

10. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

11. 24-25 maja: Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Leśnej Podlaskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.30. Pielgrzymka wyrusza po tej Eucharystii.

12. Ks. Grzegorz zaprasza młodzież naszej parafii do udziału w diecezjalnym „Jerychu Młodych”, które odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca. Wspólny wyjazd będzie organizowany tylko na sobotę 1 czerwca. Zapisy u ks. Grzegorza.

13. W następny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku o godz. 18.00 będzie też Rodzinny Wieczór Chwały połączony z Dniem Dziecka. Przez cały dzień i na Wieczorze Chwały będzie obecny ks. dr Marek Dziewiecki. Dla dzieci będzie przygotowany oddzielny program. Więcej treści na plakatach, stronie internetowej, facebook-u i za tydzień w ogłoszeniach. Już dzisiaj zapraszamy całe rodziny.

14. Dyrekcja ZSP im. Jana Pawła II, Grono Pedagogiczne oraz Kustosz Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim zapraszają na Mszę św. i Wieczornicę ku czci Patrona Szkoły Św. Jana Pawła II, które odbędą się 19 maja 2024 r. o godz. 18.00 w Kościele MBNP w Radzyniu Podlaskim.