Dziś taca na działalność diecezjalnego Caritas… (przed tygodniem złożyliśmy do puszek dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie – 5.301 zł; w szpitalu 160 zł.) Bóg zapłać!Dziś modlimy się, powierzając opiece MB. Ks. Grzegorza, kapelana szpitala z racji imienin, które obchodził w piątek – Msza Św. w jego intencji o g.10.30;


1. Spotkania w ramach przygotowania do I Komunii Świętej z rodzicami i dziećmi z kl. I. w poniedziałek o g. 17.00; kl. III w piątek o g. 18.30;

2. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Msza Św. …to też dzień – św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej – nasz parafialny Chór, Scholę dziecięco – młodzieżową i Pana Karola- naszego organistę, otaczamy szczególną modlitwą!

3. W czwartek spotkanie Bractwa Strażników Kościoła, oraz podsumowanie 2. etapu rekolekcji Zawierzenia33;

4. W piątek od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja…

5. W sobotę – 2. runda Ligii Ministranckiej w hali ZSP im. JP.II. Zapraszamy od g.9.30 do kibicowania naszym ministrantom i lektorom na czele z ks. Patrykiem!
– W ramach ŚDM w diecezjach spotkanie młodzieży z naszego rejonu w Bazylice Parczewskiej, początek o g.15.00 – ks. Paweł organizuje wyjazd!
– Bal Andrzejkowy dla wspólnot z naszej par. pod kierunkiem ks. Artura zacznie się o 19.00;

6. Za tydzień, 26 listopada, Uroczystość Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana…

– W przyszłą niedzielę Ks. Prof. Marian Stepulak, autor wielu książek, znany nam przez posługę Słowa i w sakramencie pokuty – teraz umożliwi nam nabycie swoich nowych książek…

– Radzyński OK. zaprasza na spotkanie z Magdaleną Wolińską – Riedi pt. „Kobieta w Watykanie”, 26.11. o g. 17.00 w sali widowiskowej „Oranżeria”. Wstęp wolny!

7. Zbliża się sezon grzewczy, czy raczej już się rozpoczął, dlatego proszę w przyszłą niedzielę o hojniejsze ofiary na tacę – na ogrzewanie kościoła!

8. Z racji zakończenia roku liturgicznego, listopadowego czasu zadumy nad życiem i tegorocznego dziękczynienia za naszą Świątynię – w 40 r. poświęcenia placu pod kościół i 30 r. konsekracji naszego kościoła. Zapraszam na poetycki koncert pt.: ŚWIĘCI w wykonaniu Marcina Stycznia w środę – 29 listopada o g. 19.00!

9. Z przyczyn obiektywnych Pan Organista nie odwiedzi w tym roku naszych rodzin przynosząc osobiście poświęcone opłatki… Dlatego…

– Za dostarczenie poświęconych opłatków dla poszczególnych miejscowości odpowiadają Sołtysi i nowo wybrani Radni. Oni tylko zostali upoważnieni do roznoszenia opłatków. Przyjęcie takiego opłatka, to wyraz naszej wiary, przynależności do parafii oraz wdzięczność dla Pana Organisty za pełnioną przez niego posługę na rzecz naszej wspólnoty.

– Dla mieszkańców miasta poświęcone opłatki będą dostępne przy wyjściu z kościoła już od przyszłej niedzieli.

-Bądźmy rozważni i ostrożni, aby nie zostać przy tej okazji wykorzystani przez ewentualnych oszustów i naciągaczy!

10. Zachęcam do lektury nowego nr Echa Katolickiego…