W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

1. Dzisiaj poświęcenie pól w Płudach o godz. 14.30 i w Radzyniu Podlaskim po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00.

3. We wtorek (30 maja) różaniec w intencji Misji o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz.17.40 (w niedziele o godz. 16.40) będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też odprawiana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Msze św. jak w zwykłe dni.

6. Również w najbliższy czwartek mamy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich dzieci.

7. W piątek (2 czerwca) o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu:
– czwartek od godz. 7.30 do 18.00 (spowiedź od godz. 17.00)
– piątek od godz. 15.00 do 18.00 (w tym czasie spowiedź)
– sobota od godz. 16.45 do godz. 18.00 (w tym czasie spowiedź)
– niedziela od godz. 16.00 do 17.00

9. W sobotę przypada 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

10. W najbliższą sobotę (3 czerwca) o godz. 10.00 dzieci klas czwartych będą miały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie przygotowujące będzie w środę o godz. 18.45. Spowiedź dzieci, rodziców i bliskich w czwartek lub piątek od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które rok temu były u Pierwszej Komunii Świętej. Mszę św. odprawi ks. Wojciech Stefaniuk.

11. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Dla naszej parafii jest to doroczny odpust. Główna Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00 (15 minut wcześniej). Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy, aby w procesji były niesione wszystkie znaki religijne. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci klas trzecich i czwartych. Ze względu na odpust nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Przez całą niedzielę będą obecni księża misjonarze, którzy będą przygotowywać nas do Misji Ewangelizacyjnych.

12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace gospodarcze.

13. 2 czerwca (piątek) w sali na starej plebanii będą prowadzone warsztaty z malarstwa z panią Urszulą Sawiuk w dwóch grupach: godz. 15.00 – 16.00 i 16.00 – 17.00. Zapisy w zakrystii.

14. Rekolekcje dla wdów i wdowców w dniach 27 – 29 czerwca w Domu Rekolekcyjny w Nowym Opolu. Zapisy pod tel. 509 117 895; koszt 300 zł.

15. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku o godz. 18.00 będzie też Rodzinny Wieczór Chwały połączony z Dniem Dziecka. Dla dzieci będzie przygotowany oddzielny program. Więcej treści na plakatach, stronie internetowej, facebook-u i za tydzień w ogłoszeniach. Już dzisiaj zapraszamy całe rodziny.