Panu Grzegorzowi Miecznikowskiemu dziękujemy za wygłoszone dzisiaj świadectwo.

1. Jeszcze dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III i rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie.

2. Również dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas VII i VIII oraz rodziców. Po Eucharystii spotkanie z zaproszonym gościem.

3. W piątek, 31 marca, będzie miała miejsce II Nocna Radzyńska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 18.00. Po Jej zakończeniu grupy wyruszają na trasę na wskazanie organizatora. Każda grupa otrzyma mapę, tekst rozważań i miejsca stacji (więcej informacji na stronie internetowej i facebooku parafii). Drogę Krzyżową przygotowuje Bractwo „Strażnicy Kościoła”.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 6.30 i przed Mszą św. o godz. 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

5. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. Za tydzień, z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00.

7. W przyszłą niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie „Papieska Droga Krzyżowa”. Rozpocznie się o godz. 18.00 w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wcześniej o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Przejdziemy ulicami: Kard. Stefana Wyszyńskiego, Warszawską, Ostrowiecką, Jana Pawła II (obok naszego kościoła), potem Sitkowskiego do kościoła św. Anny. Tam zakończymy nabożeństwo. Rozważania będą zaczerpnięte z nauczania św. Jana Pawła II. Droga Krzyżowa będzie naszą modlitwą, wyrazem miłości do św. Jana Pawła II, naszą wdzięcznością za dobro, które uczynił dla Kościoła, Polski i świata oraz obroną Jego dobrego imienia. Bardzo serdecznie zapraszamy całymi rodzinami, z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy też do udekorowania domów, mieszkań obrazami św. Jana Pawła II, flagami papieskimi lub narodowymi.. Poczujmy się wspólnotą jak za czasów św. Jana Pawła II.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli Duchową Adopcję. Księga adopcyjna jest jeszcze wyłożona, można się wpisywać.

9. Dziękujemy też wszystkim, którzy w dniu wczorajszym, Zawierzyli się Jezusowi przez ręce Maryi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby parafii.