Dzisiejsza — już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

1.Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 i 17.15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze św. jak w zwykłe dni.
3.  W środę, 22 marca, rozpoczynamy Triduum przed Zawierzeniem się Jezusowi przez ręce Maryi. Każdego dnia zapraszamy na godz. 18.00. Samo Zawierzenie będzie 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy św. o godz. 18.00.
4. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo „Strażnicy Kościoła”. Wcześniej, o godz. 17.30 będzie różaniec.
5. Natomiast w piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków — bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
6. W sobotę, 25 marca, będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00.
7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną modlitwę. Duchową adopcję będzie można podjąć na każdej Mszy św. Prosimy też o wpisywanie się do Księgi Adopcyjnej, która znajduje się na środku kościoła.
8.  W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Legion Maryi przeżywa swoją doroczną Uroczystość ACIES. Zapraszamy wszystkich Legionistów już na godz. 10.30, na modlitwy legionowe i na Mszę św. o godz. 11.00.
9.  Za tydzień, na Mszach św. od godz. 8.30, będziemy gościć pana Grzegorza Miecznikowskiego. Wygłosi do nas świadectwo o swoim nawróceniu. Po Mszach św. będzie można nabyć książki. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas VII i VIII oraz rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie z zaproszonym gościem.
10. Również za tydzień, na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III i rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie.
11. Pragniemy już poinformować, że 2 kwietnia, w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, ulicami naszego miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Na początku będzie Msza św. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 wyruszymy ulicami naszego miasta przechodząc obok naszego kościoła udamy się do parafii pw. św. Anny i Męczenników Podlaskich. Modlitwą wyrazimy nasze przywiązanie do św. Jana Pawła II i zamanifestujemy postawę obrony dobrego imienia naszego Wielkiego Rodaka. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
12.  Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne i świece zwana „Paschalikami”. Szkolnym Kołom Caritas z LO w Radzyniu podlaskim i Szkoły Podstawowej w Białce dziękujemy za pomoc.