Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły — w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.
2. Przypominamy, że chrzty w naszej parafii udzielane są w każdą III niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.15. Katechezy dla rodziców i chrzestnych są w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w każdą pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca o godz. 17.00. W niektórych przypadkach chrzty są udzielane w innych terminach. Każdy chrzest zgłaszamy przynajmniej na miesiąc przed datą chrztu. Informacje na ten temat są na stronie internetowej parafii.
3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas trzecich i rodziców, po Eucharystii spotkanie. Również w dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas ósmych i rodziców. Po Mszy św. również będzie spotkanie.
4. W czwartek, 12 stycznia, ks. Arkadiusz obchodzi imieniny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji Solenizanta.
5. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie świąteczno-noworoczne zapraszamy Grupy Pielgrzymkowe 15 A i 15 B.
6. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie — kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:
– poniedziałek (9 stycznia )
od godz. 15.00 — ul. Armii Krajowej z nowym blokiem, początek od domów jednorodzinnych potem w bloku od ok. 16.30
od godz. 15.00 — ul. Pocztowa z bl. nr. 6( 1 ks.) początek od domów jednorodzinnych
od godz. 15.00 — ul. Rynek , Plac Wolności( 1 ks.) potem przejdzie do nowego bloku przy ul. Armii Krajowej
od godz. 15.00 — ul. Dąbrowskiego( 1 ks.)
– wtorek ( 10 stycznia)
od godz. 15.00 — ul. Chomiczewskiego, Ogrodowa i 11 Listopada ( 2 ks.) kolęda rozpocznie się od ul. Chomiczewskiego i Ogrodowej, potem kapłani przejdą na ul. 11 Listopada
od godz. 15.00 — ul. Warszawska bl. nr 9 i 11 (1 ks.) początek od bl. nr 9
od godz. 15.00 — ul. Warszawska bl. nr 4, 6 i 10 ( 1 ks.) początek od bl. nr 4
– środa( 11 stycznia)
od godz. 15.00 — ul. Warszawska bl. nr 46 ( 1 ks.)
od godz. 15.00 — ul. Warszawska bl. nr 48 ( 2 ks.)
od godz. 15.00 — ul. Ostrowiecka bl. nr 5 ( 1 ks.)
– czwartek ( 12 stycznia)
od godz. 15.00 — ul. Warszawska bl. nr 50 ( 2 ks.)
od godz. 15.00 — ul. Kościuszki bl. nr 65 ( 2 ks.)
– piątek( 13 stycznia)
od godz. 15.00 — ul. Kościuszki bl. nr 71 ( 1 ks.)
od godz. 15.00 — ul. Kościuszki bl. nr 67 ( 2 ks.)
od godz. 15.00 — ul. Ostrowiecka bl. nr 57 ( 1 ks.)
– sobota ( 14 stycznia)
od godz. 9.00 — ul. Kościuszki domy jednorodzinne( 2 ks.) jeden od ul. Międzyrzeckiej a drugi od ul. Gwardii
od godz. 9.00 — ul. Gwardii( 1 ks.)
od godz. 9.00 — ul. Warszawska( 1 ks.) od Banku do Ronda
7. Za tydzień, w niedzielę, kolejny Wieczór Chwały. Zapraszamy na godz. 18.00.
8. W środę 11 stycznia o godz. 19.00 w Sanktuarium MBNP Koncert świąteczny Macieja Miecznikowskiego.