Informujemy naszych parafian i wszystkich gości, że decyzją Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, z dniem 21 lipca 2022 r. parafia Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim jest ponownie siedzibą Dekanatu Radzyńskiego a obecny ks. Proboszcz został mianowany Dziekanem tegoż Dekanatu. Nowy ksiądz Dziekan składa serdeczne Bóg zapłać ks. prałatowi Romanowi Wiśniewskiemu za dotychczasową posługę Dziekana Dekanatu Radzyńskiego.

1. Dziś o godz. 15.30 spotkanie z Radami Parafialnymi: Duszpasterską i Ekonomiczną.
Dzisiaj również poświęcenie pojazdów po Mszach św. o godz. 9.45 i 12.15.

2. Również w dniu dzisiejszym, w naszej parafii „Niedziela pielgrzymkowa”. Po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie organizacyjne. Zachęcamy do licznego udziału w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w Grupie 15 A.

3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła.
Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w niebezpieczeństwach.

4. Jutro dzień imienin będą przeżywać ks. Proboszcz, ks. Krzysztof – wikariusz i ks. Jakub. Zachęcamy do modlitwy w intencji solenizantów i zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

5. W poniedziałek o godz. 17.30 różaniec za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane.

6. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. W naszej parafii Msze św. jak w zwykłe dni: godz. 6.30 i 18.00. Jest to dzień odpustu na cmentarzu parafialnym. Odpust organizuje parafia św. Anny. Msze św. na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00; 12.00 i 18.00.
Na cmentarzu komunalnym Msze św. o godz. 10.30 i 16.00.

7. Jednocześnie po odpuście praktykowana jest modlitwa wypominkowa. W naszej parafii, w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, będziemy modlić się na różańcu od czwartku (28 lipca) o godz. 17.30. Zapraszamy. Kartki wspominkowe możemy jeszcze składać.

8. Przypominamy, że gospodarzem cmentarza parafialnego jest parafia Trójcy Świętej. My też ponosimy koszt utrzymania cmentarza i wywozu śmieci, który jest bardzo duży. Źródłem pozyskiwania funduszy są opłaty cmentarne i taca z Uroczystości Wszystkich Świętych. Dlatego prosimy o uiszczanie opłat cmentarnych.

9. W ostatnią sobotę sierpnia (27) jest Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Z naszej parafii organizujemy wyjazd. Prosimy zelatorki i zelatorów o zapisywanie chętnych i zgłaszanie do ks. proboszcza.

10. Wszystkich naszych parafian, mieszkańców Radzynia i okolic oraz gości zapraszamy na Msze św. i adorację Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła. Jednocześnie zachęcamy do zobaczenia naszej świątyni po jej kapitalnym remoncie i odnowieniu wnętrza.

11. Bractwu Strażnicy Kościoła dziękujemy za odnowienie stolików w salach parafialnych.

W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.