Decyzją Ks. Bp. Kazimierza Gurdy, Ks. Wojciech Stefaniuk, z dniem 30 czerwca jest zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i z dniem 1 lipca mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Wojciechowi za 5 lat pięknej i oddanej posługi w naszej parafii, dziękujemy za codzienną posługę kapłańską i pełną poświęcenia troskę o powierzone wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii. Zapraszamy naszych parafian w środę, 29 czerwca, na Mszę św. o godz. 18.00. Modlitwą i dobrym słowem podziękujemy Ks. Wojciechowi za posługę duszpasterską w naszej parafii.


1. W dniu dzisiejszym na zakończenie Roku Rodziny, naszą szczególną modlitwą obejmujemy wszystkie rodziny naszej parafii.

2. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj „Niedzielę oazową”. Przed kościołem jest obecna młodzież z Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy do podejścia, rozmowy, poczęstowania się.
Dziękujemy za wsparcie wyjazdu na Rekolekcje wakacyjne.

3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i przed Mszą św. o godz. 18.00. Spowiedź podczas Mszy św. i od godz. 17.00.
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 6.30 i po Mszy św. o godz. 18.00 (ze względu na ślub).

5. W sobotę, w Kodniu, Diecezjalny Dzień Chorego (więcej informacji na tablicy ogłoszeń). Zachęcamy do udziału.

6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 16.00.

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na remont kościoła.

8. Od przyszłej niedzieli, 3 lipca, będzie obowiązywał wakacyjny grafik Mszy św.
– w niedziele: godz. 7.00; 8.30; 9.45; 12.15 i 17.00 ( nie ma Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00).
– w zwykłe dni: godz. 6.30 i 18.00( nie ma Mszy św. o godz. 7.00).
– w kaplicy w Siedlanowie w niedziele: godz. 8.00

9. Wszystkim nauczycielom, pracownikom naszych Szkół, dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionych i szczęśliwych wakacji. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 28 czerwca — Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
– środa, 29 czerwca — Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych.