Wczoraj nasz parafianin diakon Paweł Janowski przyjął Święcenia Prezbiteratu a w przyszłą niedzielę o godz. 12.15 odprawi Prymicję. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. i prymicyjne błogosławieństwo.

Ze względu na Prymicję nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Tej Mszy św. nie będzie także 12 czerwca ze względu na odpust Trójcy Świętej.

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z racji Dnia Dziecka. Również w środę, 1 czerwca, pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach.

2. Spotkanie dzieci klas czwartych i rodziców będzie w poniedziałek (30 maja) po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w sobotę (4 czerwca) o godz. 10.00.

3. We wtorek ostatni dzień maja. Dziękujemy za uczestniczenie w nabożeństwach majowych w kościele oraz przy krzyżach i kapliczkach.

4. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Zachęcamy także do modlitwy przy krzyżach i kapliczkach.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Każdego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży. Zachęcamy młodych do zgłaszania się do ks. Arkadiusza na wyjazd na Jerycho Młodych do Woli Gułowskiej w dniach 17-18 czerwca.

7. W sobotę Wigilia przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odnowę w Duchu Świętym i wszystkie Wspólnoty, które są w parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Wszystkich, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi i komunii św. wielkanocnej zachęcamy do spełnienia tego religijnego obowiązku. Jeśli są starsi lub chorzy, którzy nie byli u komunii św. wielkanocnej (także w Wielkim Poście) to prosimy zgłosić do zakrystii i w piątek od godz. 9.00 udamy się do domów.

9. Koła Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na 17.00. Będzie to nasze parafialne dziękczynienie za beatyfikacje Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca.

10. Przyszła niedziele jest pierwszą w czerwcu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 16.30.

11. Odpusty:
– Trójcy Świętej – 12 czerwca
– Św. Antoniego – 13 czerwca

12. Wydatki: prace stolarskie – 8 000 zł.

13. Sołtysom naszych miejscowości dziękujemy za pomoc w organizacji procesji poświęcenia pól. Dziękujemy tym, którzy zbierali ofiary a wszystkim za złożone dary.

14. Modlitwa za zmarłych: za Ks. Andrzeja Orkisiewicza (17 r. śm). Wieczny odpoczynek …

W tym tygodniu patronują nam:

środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;
piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie