W dniu wczorajszym, grupa 80 dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomogło im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą na Msze św. w określonym porządku. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza: trzy nowe poduszeczki do procesji eucharystycznej i ofiara 6550 zł. Za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej dziękujemy ks. Wojciechowi, katechetom, rodzicom, panom organiście i kościelnemu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to przygotowanie.

1. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Leśnej Podlaskiej.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. Jutro Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy „Strażników Kościoła”. Po Eucharystii spotkanie.

4. We wtorek, 24 maja, przypada kolejna rocznica ingresu do katedry siedleckiej Ks. Bp Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy w modlitwie.

5. W środę, podczas nabożeństwa majowego pomodlimy się za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane.

6. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

7. W piątek po Mszy św. o godz. 6.30 wyrusza Pisza Pielgrzymka Trzeźwościowa do Leśnej Podlaskiej.

8. W piątek, 27 maja, podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9. W sobotę, 28 maja w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini, nasz parafianin diakon Paweł Janowski przyjmie Święcenia Prezbiteratu a w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.15 odprawi Prymicję. Zachęcamy wszystkie wspólnoty i całą parafię do modlitwy w intencji diakona Pawła.

10. Komicjum Legionu Maryi Matki Bożej Królowej Wszechświata przy naszej parafii zaprasza do włączenie się w nieustanną modlitwę różańcową „Jerycho Różańcowe”. Początek 28 maja (sobota) Mszą św. o godz. 7.00 (więcej informacji, intencje i program na tablicy ogłoszeń).

11. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci (z racji Dnia Dziecka). W czasie Eucharystii błogosławieństwo dzieci a po Mszy św. słodki upominek.

13. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Brzostówcu o godz. 14.30 (procesja a potem Msza św.) a do kościoła na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Radowca oraz Radzynia Podlaskiego z ulic: Gwardii, Witosa, Traugutta, Kościuszki, Bohaterów, Brzostówiecka, Ostrowiecka, Lendzinek I i Lendzinek II, po Eucharystii procesja.

14. Bóg zapłać panom z Bractwa „Strażnicy Kościoła” za odnowienie ławek na zewnątrz kościoła.


W tym tygodniu patronuje nam:

  • poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.