Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z inwazją Rosyjską na Ukrainę.

1. Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w sprawie modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie i zorganizowania pomocy materialnej dla jej mieszkańców.

2. Jako wspólnota parafialna włączamy się w modlitwę o pokój na Ukrainie. Zapraszamy naszych parafian na Msze św. do kościoła, na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i do osobistej modlitwy w domach. Zachęcajmy do tej modlitwy młode pokolenie. Włączamy się też we wszelkie możliwe środki pomocy materialnej organizowanej przez Kościół w Polsce, przez naszą diecezję. Pomocą służy też Parafialny Zespół Caritas.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 9.45 spotkanie z zelatorkami i zelatorami KŻR a na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas siódmych i rodziców. Po Eucharystii spotkanie.

4. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Zachęcamy również do podpisywania w zakrystii abstynencji. Przypominamy, że przy naszej parafii działa Grupa AA (spotkania niedziela godz. 18.00), grupa Al-Anon (wtorek w godz. 17.00-19.00, są też zajęcia z panią psycholog), Apostolat Trzeźwości (drugi i czwarty wtorek miesiąca godz. 19.00), Punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych chorobą alkoholową i przemocą w rodzinie (czynny w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00).

5. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. złożenie kwiatów oraz Apel poległych i zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych pod budynkiem dawnego aresztu Gestapo i UB przy ul. Warszawskiej 5 A.

6. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie modlitwę ósma Róża Rodziców za Dzieci pw. Św. Michała Archanioła. Jest to modlitwa za dzieci swoje i dzieci chrzestne. Zachęcamy młode pokolenie rodziców naturalnych i chrzestnych do modlitwy za dzieci.

7. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00.

8. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

9. W piątek, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Jest to dzień imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy i naszego ks. Prałata. Pamiętajmy w modlitwie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 zamówioną przez katechetów i wspólnoty parafialne.

10. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.00 (ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży) i 17.15 (z udziałem dorosłych) oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 6.30 śpiewane są Godzinki o Męce Pańskiej.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

12. Każdego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od godz. 17.00.

13. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży.

14. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz.15.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.

15. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych i rodziców (po Eucharystii spotkanie) a na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież klas ósmych i rodziców (po Mszy św. spotkanie).

16. Bóg zapłać rodzinom z os. Bulwary za przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską.

17. Od 1 marca wznawia działalność Świetlica Parafialna. Zapraszamy chętne dzieci od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00-17.00. W ramach zajęć przewidziana jest: pomoc w lekcjach, gry dydaktyczne oraz podwieczorek. Zajęcia prowadzi pani Ewa Bakarzewska.

18.  W tym tygodniu parafia wypłaciła rachunek na kwotę 206 640, 00 zł.

19. W dniach 5-6 marca w Częstochowie zjazd Apostolatu Złota Róża (informacje na tablicy ogłoszeń).