Porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy rok 2022.

10 stycznia (poniedziałek)
od godz. 15.00 – ul. Bohaterów (1 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Truskawkowa i Czereśniowa
Potem kapłan przejdzie na ul Bohaterów (1 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Witosa (2 ks. z obu stron)
11 stycznia (wtorek)
od godz. 15.00 – ul. Zamkowa i Krysińskiego (1 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Parkowa (2 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Płudzińska (1 ks.)
 12 stycznia (środa)
od godz. 15.00 – ul. Spokojna (1 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Traugutta (1 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Jana Pawła II (2 ks. od początku i od bloków)
13 stycznia (czwartek)
od godz. 15.00 – ul. Ostrowiecka domy
jednorodzinne z bl. Nr. 18 (2 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Ostrowiecka bl. Nr. 30 ( 2 ks.)
 14 stycznia (piątek)
od godz. 15.00 –ul. Armii Krajowej (1 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Pocztowa (1 ks.)
od godz. 15.00 – ul. Rynek i Plac Wolności (1 ks.
i przejdzie na ul. Pocztową)
od godz. 15. – ul. Dąbrowskiego (1 ks.)
 15 stycznia (sobota)
od godz. 9.00 – ul. Międzyrzecka ( 2 ks.)
od godz. 9.00 – ul. Nadwitnie (1 ks.)
1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
3. Przypominamy, że chrzty w naszej parafii udzielane są w każdą III niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.15. Katechezy dla rodziców i chrzestnych są w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w każdą pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca o godz. 17.00. Informacje szczegółowe dotyczące chrztu są na stronie internetowej naszej parafii.
4. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.
5. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Apostolatu Trzeźwości.
6. W środę, 12 stycznia, ks. Arkadiusz obchodzi imieniny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji Solenizanta.
7. W piątek o godz. 19.00, w sali na starej plebanii, spotkanie dla młodzieży.
8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.45, spotkanie dla zelatorek i zelatorów oraz członków Kół Żywego Różańca.
9. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie oraz za złożone ofiary na remont kościoła. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii i Facebooku. Prosimy o pojazdy lub osobiste przyjście po księdza i wskazanie początku kolędy. Prosimy, aby nie zmieniać kolejności, ale zachować porządek z ubiegłych lat.
10. W tym tygodniu kończone są prace w remontowanej dotychczas części kościoła i przenoszone do ołtarza. Mogą być pewne utrudnienia z wchodzeniem do kościoła. Prosimy czytać wywieszane na drzwiach informacje.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.