Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym rozpoczyna w naszej parafii praktykę pastoralną alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej diakon Bartosz Švăbik. Serdecznie witamy i życzymy dobrego pobytu w naszej wspólnocie oraz bogatych doświadczeń duszpasterskich.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Zachęcamy do uczestniczenia, każdego dnia, we Mszy św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwanej Roratami. W naszym kościele będą odprawiane codziennie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast Roraty z udziałem dzieci i młodzieży będą celebrowane w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. Dzieci będą otrzymywały pamiątki adwentowe. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić lampiony. Można je nabyć w sklepie na starej plebanii.

2. We wtorek zakończenie modlitwy wypominkowej za zmarłych. Dziękujemy za pamięć o zmarłych, za wypisane kartki i za złożone ofiary.

3. W tym tygodniu wypada:
– Pierwszy Czwartek Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 (w tym czasie spowiedź). Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
– Pierwszy Piątek Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 (w tym czasie spowiedź).
– Pierwsza Sobota Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 (rozważanie tajemnicy i różaniec)
– Pierwsza Niedziela Miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00 i czas na adorację

4. W piątek o godz. 18.45, na starej plebanii, spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy chętne młode osoby, które pragną pogłębiać swoja wiarę i bardziej angażować się w życie parafialne.

5. Za tydzień będziemy przeżywać dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na ten cel.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.45 na plebanii spotkanie z Radą Duszpasterską.

7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będzie św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli pana organistę z opłatkiem. Porządek w tym tygodniu jest następujący: os. Bulwary bloki nr 10 i 11, ul. Kościuszki z blokami, Ostrowiecka z blokami, Konstytucji 3 Maja z blokami, Bohaterów, Czereśniowa, Truskawkowa, Dąbrowskiego, Rynek i Plac Wolności.

9. Wspólnocie Domowego Kościoła dziękujemy za przygotowanie wieńca adwentowego.

10. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. są rozprowadzane świece na stół wigilijny. Dochód przeznaczamy na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.

12. Legion Maryi Diecezji Siedleckiej zaprasza Legionistów oraz osoby chętne do modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny (Domowe Jerycho Różańcowe) w dniach od 01 do 08 grudnia. Nasza parafia rozpoczyna Jerycho 01 grudnia o godz. 7.00. Więcej informacji w Legionie Maryi.

13. Zapraszamy na warsztaty małżeńskie „Mężczyzna. Kobieta. Dialog. Czy to możliwe?”. Warsztaty dotyczą umiejętności dialogu w życiu małżeńskim. Odbędą w dniach 11 i 12 grudnia. Początek o godz. 17.00.