Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. Dziękujemy Panu Bogu za naszą piękną świątynię. Modlimy się za fundatorów i wszystkich, którzy od 1641 roku troszczyli się o nasz kościół. Nasze pokolenie podjęło się szczególnego zadania. Pragniemy odtworzyć wygląd naszej świątyni według planów naszych przodków. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom i gościom za składane ofiary na tacę, konto lub osobiście na remont kościoła. Ale pamiętajmy też, aby świątynia nasza wypełniała się naszą obecnością i modlitwą.

1. Dzisiaj przed naszą świątynią zbierane są ofiary do puszek na budowę pomnika Dziecka Nienarodzonego, który znajduje się na Cmentarzu Komunalnym.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na naszym cmentarzu parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00; 10.30 i 12.00 (nie ma Mszy św. po południu) a w kościele o godz. 7.00 i 17.00.

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00; 12.00 i 16.00. Zarówno 1, jak i 2 listopada po Mszach św. o godz. 9.00 i 12.00 poświęcenie nowych pomników. Zgłaszamy je na cmentarzu.

4. Przypominamy, że Parafia Trójcy Świętej jest administratorem i gospodarzem Cmentarza Parafialnego. Nasza parafia ponosi też wszystkie koszty dbania o cmentarz. Dziękujemy za ofiary składane na tacę 1 i 2 listopada, które są przeznaczone na wywóz śmieci. Prosimy też o regulowanie opłat pokładnego-placowego. Panu Wojciechowi Kwiatkowi dziękujemy za troskę o cmentarz.

5. Na Cmentarzu Komunalnym Msze św. 1 i 2 listopada o godz. 10.30 i 16.00.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Dzisiaj i przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki. Czytanie kartek wspominkowych i modlitwa za zmarłych będzie na cmentarzu parafialnym 1 i 2 listopada przed każdą Mszą św. W kościele, od 8 listopada, przez cały listopad różaniec o godz. 17.30 (w tym tygodniu mamy I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca). W ciągu całego roku w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca różaniec z wypominkami o godz. 17.30 a w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Grafik wypominek podamy w niedzielę 7 listopada.

8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracje i nabożeństwa jak w każdym miesiącu.

9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas trzecich i rodziców. Podczas Eucharystii będą składane deklaracje.

10. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła. Gości zachęcamy, aby zobaczyć odnowioną Kaplicę Matki Bożej Różańcowej.

11. Gospodarstwo Ogrodnicze z Bedla Radzyńskiego ofiarowało kwiaty, które zdobią nasz kościół. Właścicielom a jednocześnie naszym parafianom serdecznie dziękujemy.

12. W dzisiejszą niedzielę, w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na Cmentarzu Komunalnym będzie prowadzona zbiórka na rzecz budowy pomnika dzieciom nienarodzonym. Po zakończonej Mszy św. przy każdej bramie będzie można spotkać kwestujących na ten cel. Na daną chwilę zostało wymurowanych 14 podwójnych grobowców dziecięcych, zamontowano dwa pomniki i została wypłacona zaliczka w wysokości 30 tyś. zł na płyty kamienne i następne roboty. W grudniu otrzymamy figurę Matki Boskiej tulącą dzieciątko. Kolejne prace będą wykonane po Wielkanocy.

W niedzielą 17 października podczas Mszy pogrzebowej Dziecka Nienarodzonego o godz. 15.00 złożono na wspomniany cel 2960 zł. Od początku zbiórki na wydzielone konto wpłynęło 44335 zł od 246 darczyńców. Po wpłaceniu wspomnianej zaliczki pozostało 14334,50 zł.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.