W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator — człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

1. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” — powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.
2. Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy zachęcający do włączenia się w 41. Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę.
3. Informacje dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, Grupa Radzyńska:
a) Triduum: dzisiaj godz. 17.00 i jutro godz. 18.00 w parafii Trójcy Świętej
b) Zapisy na Pielgrzymkę: w parafii Trójcy Świętej w budynku starej plebanii w dniach: 01.08( niedziela);
02.08( poniedziałek) — w godzinach 16.00-18.00.
c) Zdawanie bagaży: przy kościele Trójcy Świętej 02.08( poniedziałek) w godzinach 16.00-18.00
d) W tym roku Grupa Pielgrzymkowa z Komarówki przychodzi do naszej parafii i tu nocuje.
e) W naszym kościele będzie Apel Jasnogórski w poniedziałek( 02.08) o godz. 21.00 a we wtorek( 03.08) o godz. 6.00 Msza św. i wyjście połączonych Grup 15 A i 15 B na pielgrzymi szlak. Zapraszamy, aby zgromadzić się na Mszy św. i na czas wyjścia pielgrzymów.
f) Od środy (04.08) Msze św. wieczorowe w naszej parafii będą o godz. 20.00 połączone z Apelami Jasnogórskimi. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
4. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
5. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– czwartek (05.08) — wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00
– piątek (06.08) — nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i przed Mszą św. wieczorową od godz. 19.00. O tej samej porze w sobotę( 07.08) nabożeństwa do Niepokalanego Seca NMP.
7. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30; 9.00 i 20.00. Obchodzących pierwsze piątki (szczególnie dzieci komunijne) zapraszany także na godz. 9.00.
8. Wypominki w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św. wieczorową.
9. Rozpoczynający się miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymywania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia a także jako wsparcie dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
Przy naszej parafii działa Grupa Anonimowych Alkoholików. Spotkania są w każdą niedzielę o godz. 18.00 w budynku starej plebanii.
10. Na stolikach znajduje się Słowo Moderatora Diecezjalnego Żywego Różańca. Proszę zelatorki i zelatorów lub inne osoby z Kół Żywego Różańca, aby wziąć i odczytać podczas zmianki.
W tym tygodniu patronuje nam:
— w środę 4 sierpnia — św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.