Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

1. W naszej parafii dzisiaj dzień Odpustu. Suma odpustowa o godz. 12.15. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. i do przyjęcia daru odpustu zupełnego. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15.00.
2. Dzisiaj Msza św. o godz. 9.45 będzie sprawowana w intencji mieszkańców Płudów z racji poświęcenia pól.
3. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Dziękujemy za uczestniczenie w nabożeństwach majowych w kościele oraz przy krzyżach i kapliczkach.
4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w zwykłe dni o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Zachęcamy do modlitwy również przy krzyżach i kapliczkach.
5. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 7.00; 8.30; 9.45 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.45 wyruszymy ulicami Jana Pawła II, Ostrowiecką i Warszawską z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.
Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, straży pożarnej, policji, wspólnotom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy również dzieci młodsze. Prosimy, aby w procesji brały udział wszystkie znaki religijne.
6. W czwartek na Mszę św. o godz. 8.30 zapraszamy Apostolat Złota Róża.
7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Miesiąca ( więcej informacji podamy w tygodniu).
8. W przyszłą niedzielę na Msza św. o godz. 9.45 zapraszamy mieszkańców Brzostówca a procesja poświęcenia pól będzie o godz. 15.00.
10. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Radowca oraz Radzynia Podlaskiego z ulic: Gwardii, Witosa, Traugutta, Kościuszki, Bohaterów, Brzostówiecka, Ostrowiecka, Lendzinek I i II. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo z racji poświęcenia pól. Nie będzie procesji.
9. Wczoraj nasz parafianin kleryk Paweł Janowski przyjął święcenia diakonatu. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na remont kościoła.


W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek 1 czerwca — św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
  • w sobotę 5 czerwca — św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.