Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ratunek. Zachęcamy tych, którzy nie byli przed Świętami i w czasie Świąt u spowiedzi, aby dzisiaj i przez cały tydzień korzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź jest podczas każdej Mszy św.

Dzisiejsza Niedziela to także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za codzienną, charytatywną posługę przy rozdawaniu żywności. Cieszymy się, że są też Szkolne Koła Caritas w Pierwszym Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim i w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Białce.

1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętajmy w naszych modlitwach o parze prezydenckiej i pozostałych ofiarach katastrofy.

2. Dziś o godz. 14.45 pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. We wtorek o godz. 17.45 rozpoczynamy Nowennę do św. Antoniego, przed uroczystością odpustową, która będzie 13 czerwca. Zachęcamy do pisania intencji. Św. Antoni jest patronem naszej parafii.

4. W środę o godz. 17.45 Nowenna do MBNP.

5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 gromadzi się Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej, po Eucharystii Nowenna.

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Roberta Grzybowskiego, kapłana diecezji drohiczyńskiej, posługującego w nowej ewangelizacji.

8. Jeśli na dworze jest ciepło zachęcamy naszych wiernych do uczestniczenia we Mszach św. na zewnątrz naszej świątyni.