We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Taca w tym dniu na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III i rodziców a na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież klas VIII ze Szkoły Podstawowej w Białce, Brzostówcu i Nr. 2 w Radzyniu Podlaskim.
2. We wtorek również będziemy modlić się za dzieci nienarodzone. Między Mszami, przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Wszystkich, którzy są za życiem każdego dziecka i za cywilizacją miłości zapraszamy na modlitwę.
3. Również we wtorek na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy Ruch Światło-Życie, służbę liturgiczną. Na mszy świętej oazowej będzie obrzęd przyjęcia nowych ministrantów, którzy jako kandydaci przygotowali się przez ostatni czas do jego przyjęcia.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, adoracja a od godz. 17.45 czytanie rocznych kartek wypominkowych i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. W czasie wystawienia spowiedź.
6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i w tym czasie spowiedź.
7. W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W czasie adoracji spowiedź.
8. Przyszła niedziela jest pierwszą w miesiącu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu już po Mszy św. o godz. 15.00 i adoracja do godz. 17.00.
9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas II Szkoły Podstawowej i ich rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św.
10. Dziękujemy kolejnym rodzinom naszej parafii, które w minionym tygodniu przyjęły zaproszenie na Msze św. z racji kolędy. Razem z Wami modliliśmy się o dar Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy również naszym parafianom, którzy z racji nowego mieszkania w bloku lub domu zaprosili nas z kolędą i poświęceniem. Podczas tradycyjnej kolędy poświęcaliśmy nowe domy i mieszkania oraz zapoznawaliśmy nowych parafian. W tym roku nie mogliśmy tego uczynić. Zatem zwracamy się z prośbą o to, aby nowi nasi parafianie zgłaszali się do kancelarii parafialnej w celu zapoznania się i formalnego włączenia do wspólnoty parafialnej. A jeśli będzie życzenie, aby poświęcić nowe mieszkanie i dom, to uczynimy to. Dotyczy to również osób, które na terenie parafii naszej wynajmują mieszkania.
11. W związku z planowanymi pracami w naszej świątyni, ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę i w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będą przeznaczane wyłącznie na ten cel.
12. W miniony poniedziałek parafia wypłaciła kolejną ratę za prace remontowe Kaplicy św. Anny na cmentarzu w wysokości 73 800 zł.
13. Pragniemy poinformować, że 20 lutego rozpoczniemy przygotowanie do Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. A samo Zawierzenie byłoby 25 marca w Święto Zwiastowania Pańskiego.
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca w Echu Katolickim jest artykuł skierowany do zelatorów i członków Kół Żywego Różańca. Prosimy o czytanie tych rozważań.
W tym tygodniu patronują nam:
— w piątek 5 lutego — św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;
— w sobotę 6 lutego — święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.