W minioną sobotę, w Osinach k. Puław odbył się licznie obsadzony X Zimowy Turniej Szachowy dla Dzieci. Startowało w nim 102 zawodników, a wśród nich ośmioro z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego. W niedzielę Hubert Goławski wygrał grupę open na I Turnieju o Puchar Prezydenta Lublina.

W bardzo silnej stawce, świetne 3 miejsce w grupie do 10 lat wywalczył Jakub Prokopiuk. 5 był Bartosz Walaszek, 11 Szymon Hałajko, 13 Karol Jeruzalski, 27 Tobiasz Walaszek.

W grupie do 15 lat – 7 był Kamil Jeruzalski, a 9 Jakub Piskur.

W grupie dziewcząt do 15 lat 2 miejsce wywalczyła Hania Nurzyńska, a wśród dziewcząt do 10 lat Nikola Adamowicz była 4.

Gratulujemy!

*

Młodzi adepci odnieśli duży sukces na I Turnieju o Puchar Prezydenta Lublina. Grupę open wygrywa Hubert Goławski, zaś 15 był Bartłomiej Goławski.

Świetnie też spisali się juniorzy Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego. W grupie do lat 14, trzecie miejsce zdobywa Nikola Adamowicz, 4 Kamil Jeruzalski, 7 Jakub Prokopiuk, 11 Jakub Piskur, 14 Aleksandra Słowikowska, 16 Karol Jeruzalski, 18 Szymon Hałajko.

Za wynik w tym turnieju Kamil Jeruzalski zdobył IV, a Szymon Hałajko V kategorię szachową. Gratulacje!